Subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Czym zajmuje się dermatologia?

Brak komentarzy
Czym zajmuje się dermatologia?

Dermatolog jest specjalistą zajmujący się problemami skórnymi. Dermatologia jest więc dziedziną medycyny, która obejmuje choroby skórne i zajmuje się dolegliwościami skóry głowy i paznokci.

W jej zakres wchodzą także choroby ogólnoustrojowe, których objawy widać na skórze. Podkategorią dermatologii jest kosmetologia. Również i jej celem jest dobranie najlepszej pielęgnacji skóry, paznokci i włosów.

Kiedy trzeba odwiedzić dermatologa?

Do specjalisty z zakresu dermatologii trzeba udać się w przypadku dolegliwości skórnych. Niektóre choroby utrudniają bowiem życie i prowadzą do ryzykownych skutków. Leczenie dermatologiczne obejmuje przede wszystkim dolegliwości trądzikowe i grzybice. Nie da się z nich wyleczyć bez wizyty u dermatologa. Jednak dermatologia zajmuje się również i innymi schorzeniami np. nowotworami.

W przypadku zmagania się z trądzikiem specjalista wybiera najczęściej odpowiednią metodę pielęgnacji skóry. Czasami przepisywane są też antybiotyki. W czasie wizyty można skorzystać też z peelingów, które wygładzają skórę. Poza tym najczęściej gabinet dermatologa odwiedzają kobiety, które chcą usunąć zbędne owłosienie przy pomocy laseroterapii. Do dermatologa trzeba się także zgłosić w związku z przebarwieniami skóry.

Do dermatologa czy kosmetyczki?

Medycyna estetyczna to dział, którym zajmują się zarówno dermatolodzy, jak i kosmetyczki. Dlatego wiele osób nie wie gdzie się udać w przypadku problemów skórnych. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że wiele zabiegów wykonywanych jest przy udziale mocnych substancji ingerujących w wewnętrzną część skóry. Dlatego w takiej sytuacji lepiej poddać się im w gabinecie medycznym. Dermatolodzy prowadzą dokumentację swoich pacjentów. Dlatego nie ma ryzyka pomyłki i np. wstrzyknięcia dwa razy preparatu w to samo miejsce, co prowadzić może do pewnych nieprawidłowości. W gabinetach kosmetycznych nikt takiej dokumentacji nie prowadzi. Dlatego w razie problemów skórnych o wiele lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do dermatologa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *